MENU
Головна » 2012 » Квітень » 02
Пасхальне послання Високопреосвященнішого Варфоломія, Архієпископа Рівненського і Острозького, всечесним отцям, боголюбивому чернецтву і всім вірним Української Православної Церкви Рівненської єпархії
 
 
Христос Воскрес!
Всечесні отці, дорогі брати і сестри! Із року в рік протягом двох тисяч років православні християни вітають один одного цими благодатними словами, сповіщаючи цілий світ цією благою і радісною звісткою.
Подібно весняному грому, який сповіщає про наближення благодатного дощу, що омиває після довгої зими всіляку скверну і очищає землю, Воскресіння Христове очищає зло, яке вкоренилось в людських душа ... Читати далі »
Переглядів: 684 | Додав: pruxod | Дата: 02.04.2012 | Коментарі (0)

У ці весняні, теплі дні Великого Посту, була організована паломницька поїздка у Свято-Миколаївський Городоцький монастир.
Діти недільної школи с. Нова Мощаниця, рано-вранці (адже богослужіння в монастирі розпочинається о 6-ій годині ранку), з благословіння настоятельниці монастиря ігумені Михаїли, були присутні на богослужінні, а також приступали до Таїнства Сповіді і Святого Причастя в Іллінському храмі. Пізніше всі з цікавістю послухали розповідь однієї із сестер обителі про історію заснування монастиря та приклались до чудотворних ікон Божої Матері «Милосердна» і святителя Николая Чудотворця. Благочинна монастиря м. Манєфа вручила всім пам’ятні образки і календарі з видом монастиря й побажала всім дітям здоров’я та старанності у навчанні.
В монастирській трапезній дітей пригостили смачним монастирським обідом. Обід, хоча й пісний, але приготовлений з любов’ю, а головне з молитвою сестер обителі, перевершив будь-яку скоромну їжу. Подякувавши сестрам за гост ... Читати далі »
Переглядів: 890 | Додав: pruxod | Дата: 02.04.2012 | Коментарі (0)

Посеред храму стоїть велике Розп’яття-Голгофа. Відкриваються царські врата і з вівтаря виноситься святе Євангеліє, яке священик розміщує на аналої перед Хрестом. Так розпочинається Пассія. Ця православна служба була складена в середині ХVІІ століття митрополитом Київським Петром (Могилою) і служиться 4 рази на рік ( за кількістю євангелістів) у дні Великого посту.
Слово «пассія» походить від латинського «passio», що означає страждання. Її чин складений з піснеспівів Страсного тижня та євангельських читань про страждання Господа нашого Іісуса Христа, а також інколи акафісту Страстям Господнім або Хресту.
Появу цього чину пов’язують з католицьким впливом на православне богослужіння. Та, якщо розглянути пассію католицьку, то вона більше нагадувала театралізоване дійство, в якому брали участь священики, одягнені у певні костюми і кожен читав свою роль в уривку із Страсного Євангельського циклу. Читання переривалось музикою і співами. Католицька Пассія в основному ... Читати далі »
Переглядів: 653 | Додав: pruxod | Дата: 02.04.2012 | Коментарі (0)

Сайт створено у системі uCoz