Митрофорний протоієрей

Карпюк Олександр Леонідович,

настоятель Свято-Різдво-Богородичного храму

смт. Мізоч Здолбунівського району

 


 

Народився 12 жовтня 1969 року в смт. Мізоч Здолбунівського району Рівненської області.

Навчався у Мізоцькій середній школі, а після закінчення школи у Рівненському СПТУ №10, де здобув професію кіномеханіка.

З 1987 по 1989 роки служив в армії.

У 1990 році вступив до Київської духовної семінарії, яку закінчив, заочно, у 1995 році. У 1990 році одружився з Подтоптою Іриною Вікторівною. Вінчання відбулось у Свято-Різдво-Богородичному храмі смт. Мізоч.

17 грудня 1990 року в день святої великомучениці Варвари був рукоположений в дияконський сан Митрополитом Філаретом, 31 березня 1991 року – в священицький сан Архієпископом Іринеєм.

16 квітня 1991 року призначений настоятелем Свято-Параскевського храму с. Цурків Здолбунівського району.

18 березня 1993 році народилась донька – Юліанія.

13 червня 1995 року нагороджений Єпископом Анатолієм камилавкою.

26 жовтня 1995 року нагороджений Архієпископом Варфоломієм наперсним хрестом.

1 грудня 1995 року призначений другим священиком Свято-Різдво-Богородичного храму смт. Мізоч Здолбунівського райну, а 25 грудня 1995 року – настоятелем цього ж храму.

10 травня 1997 року зведений Архієпископом Варфоломієм в сан протоієрея.

17 квітня 2000 року нагороджений Архієпископом Варфоломієм палицею.

13 листопада 2000 року нагороджений Архієпископом Варфоломієм  ювілейною медаллю – «Різдво Христове – 2000 років».

Також нагороджений Митрополитом Київським і всієї України Володимиром ювілейною медаллю «Харківський собор – 10 років» 1-го ступеня.

5 травня 2003 року нагороджений Архієпископом Варфоломієм хрестом з прикрасами.

4 липня 2005 року нагороджений Архієпископом Варфоломієм митрою.

25 серпня 2005 року нагороджений Митрополитом Київським і всієї України Володимиром орденом Української Православної Церкви Преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня.

19 червня 2006 року призначений Архієпископом Варфоломієм виконуючим обов’язки Благочинного церков Здолбунівського району, а 1 вересня 2006 року – Благочинним церков Здолбунівського району.

Нагороджений Митрополитом Київським і всієї України Володимиром ювілейною медаллю «Харківський собор – 15 років».

Нагороджений грамотою Священного Синоду УПЦ з врученням церковного ордену в пам’ять святкування 1020-річчя Хрещення Русі.
Орденом УПЦ "Різдво Христове" ІІ ступеня на увагу до церковних заслуг та з нагоди 40-річчя з дня народження

День ангела: 12 вересня - день пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського
 
 
Благочиння
 
56. Єпархія поділяється на благочинницькі округи на чолі з благочинними, яких призначає єпархіальний архієрей. 57. Межі благочинь та їх найменування визначаються єпархіальним архієреєм з Єпархіальною радою. 58. До обов'язків благочинного належить: а) турбота про чистоту православної віри та гідне церковно-моральне виховання віруючих; б) нагляд за правильним і регулярним здійсненням богослужінь, за благоліпністю та благочинням у храмах, за станом церковної проповіді; в) турбота про виконання постанов і вказівок єпархіальної влади; г) піклування про своєчасне надходження до єпархії парафіяльних внесків; д) поради духовенству щодо виконання ним своїх обов'язків та особистого життя; е) попередження й усунення непорозумінь серед духовенства, а також непорозумінь між духовенством і мирянами без звертання до суду, але з поданням доповіді про найбільш значні інциденти єпархіальному архієрею; є) попереднє розслідування за вказівкою єпархіального архієрея церковних порушень; ж) клопотання перед єпархіальним архієреєм про нагородження кліриків та мирян благочиння, які заслуговують на заохочення; з) внесення пропозицій єпархіальному архієрею стосовно заповнення вакантних місць: священиків, дияконів, псаломщиків і регентів; и) надання відпусток духовенству на строк не більше одного тижня; і) турбота про задоволення релігійних потреб віруючих у парафіях, які тимчасово не мають священнослужителів; ї) нагляд за будівництвом та ремонтом церковних споруд з метою перевірки відповідності робіт проектно-кошторисній документації, схваленій єпархіальною владою та затвердженій в установленому порядку; й) піклування про наявність у храмах усього необхідного для правильного здійснення богослужінь; к) контроль за належним станом парафіяльного діловодства; л) виконання інших обов'язків, покладених на нього єпархіальним архієреєм. 59. Здійснюючи свої обов'язки, благочинний відвідує всі парафії свого округу міру потреби, але не рідше, ніж один раз на рік, перевіряючи богослужбове життя, внутрішній і зовнішній стан храмів та інших церковних будівель, а також правильність ведення парафіяльного діловодства та церковного архіву, ознайомлюючись з релігійно-моральним станом віруючих. 60. На прохання Парафіяльних зборів, Парафіяльної ради або настоятеля парафії та за вказівкою єпархіального архієрея, благочинний може проводити засідання Парафіяльних зборів. 61. За благословенням єпархіального архієрея благочинний може скликати священиків на братські наради з метою розгляду нагальних для благочиння церковних потреб. 62. Благочинний щорічно подає єпархіальному архієрею звіт про стан благочиння та про свою роботу, за встановленою формою. 63. При благочинні можуть існувати канцелярія та архів, працівники яких призначаються благочинним. 64. Діяльність благочинного фінансується із коштів парафії, настоятелем якої він є, а в разі потреби - з коштів парафій благочиння або із загальноєпархіальних коштів.
Зі статуту УПЦ
 

Сайт створено у системі uCoz