Головна » FAQ | [ Додати питання ] |
92.Ім’я Емілія
93.Митар Закхей
99.Царство Боже
101.Милостиня
102.Соборування
103.Хресны батьки
104.вишивка
105.Христос Воскрес!
Слава Ісусу Христу! Пишу до Вас і надіюсь на Вашу допомогу.
Мені 22 роки,Я одружена і живу в шлюбі 3 роки,дітей немаємо.Зараз склалася така ситуація ,що я хочу розвестися з своїм чоловіком,наміри в мене серйозні і змінювати я їх нехочу!!Я розумію що це неправильно, але ж люди живуть якось після розлучення. Я християнка,ходжу до церкви і приймаю Святі Тайни,мене цікавить чи зможу я взяти церковний розвід в церкві і після того, ходити до церкви, приймати Святі Тайни, хрестити дітей (своїх,чужих),або навіть обвінчатися вдруге якщо так розпорядиться Бог? Це дійсно не правильно!
З Вашої волі Вас звінчав Бог - і це навічно. Навіть якщо Ви розведетеся, перед Богом Ви будете подружжям.
Шлюб - це Хрест. Потрібна мудрість, щоб зберегти шлюб навічно. Треба багато сил і терпіння.
А коли важко - тоді близенько Бог і чим важче, тим ближче.
Зникнуть одні проблеми - з’являться інші і може бути, більші за попередні.
Я закликаю Вас нести свій Хрест!
А після розлучення дійсно "якось" живуть. А навіщо жити "якось". Живіть з Богом. Знаходьте радість від того, що зможете заново полюбити, що зможете простити, виправити, побороти ненависть. Мабуть у цьому ціль життя. І якщо так робити часто, з’явиться справжня любов - вистраджена, але вічна і це буде справжнім, а не "якось". Зараз у житті не вистачає справжнього: люди люблять насолоди і не люблять терпіти.
За церковними канонами вдруге одружитися може тільки той, кого покинули, а не той, хто покинув.
Якщо Вас покинули - то все, про що Ви запитуєте - можна, а як покинете Ви - ні.
Не впирайтеся. Змініть свої наміри і нехай допоможе Вам Господь Бог!!!
А ДО ХРАМУ ХОДІТЬ У БУДЬ-ЯКОМУ ВИПАДКУ!!! |
Скажіть будь-ласка, Емілія церковне імя?
Так - це церковне ім’я. Цим іменем називають дівчаток на честь святої Емілії, матері святителя Василія Великого. День пам’яті цієї святої 14 січня, а значить і День Ангела Емілії припадає на цей день. Додав: Лілія |
На скільки я розумію, митарі були римлянами, язичниками, але Господь сказав Закхею, що він істинний син Авраамів. Ким був митар Закхей, римляном, чи іудейом? У нас з друзями виникла полеміка. Поможіть вирішити. Спаси Вас Господи!
Митар Закхей збирав податки для римлян, як і всі митарі. Митарів дуже не любили люди тому, що вони, збираючи податки, часто брали більше, ніж було потрібно і тому збагачувалися самі. При цьому вони були іудеями (можливо й не всі!), тобто грабували свій народ. Якщо Господь сказав Закхею, що він істинний син Авраамів, то звідси випливає, що й Закхей був не римлянином, а іудеєм.
Але, мабуть, суть не в цьому, а втому, що відбулось із Закхеєм після бажання бачити Господа і після зустрічі з Ним. Додав: Ірина |
Слава Богу навіки! Поясніть,будь-ласка, чи благословляє церква зображення ікон на зворотній стороні надгробного памятника ? Дякую.
На могилі православного християнина краще ставити не пам’ятник, а хрест.
Священик, освячуючи, читає молитву на освячення саме надгробного хреста. Тому, якщо це пам’ятник, то на ньому має обов’язково бути хрест.
Якщо ж крім хреста ви бажаєте зобразити ікону для молитви за спочилого, то це також не забороняється.
На мою думку, на надгробному хресті потрібно писати й повне християнське ім’я померлого (а не ініціали), щоб будь-яка людина могла помолитися за спочилого. Додав: Марія |
Батюшка, благословіть запитати. Мій дід та рідний дядько, він же мені і хресний батько, були поховані у селі Здолбунівського району, де є тільки церква УП. Чи можна здійснити чин поховання в православному храмі МП? Душа скорбить, що неможу навіть панахидки за них подати у тій церкві, де вони були хрещені. Якщо можна, то що для цього потрібно? Чула, що потрібно взяти для чину поховання землю з могилок покійних, а потім, після відспівування, цю землю висипати назад на їхні могилки. Скажіть, а якщо немає такої можливості поїхати у те село на цвинтар, тим більше вдвіччі? Зустрічалися ми рідко, їхніх поглядів точно не знаю, тому ще мучать сумніви, чи взагалі потрібно це робити? Адже дідусь був колишнім воїном УПА, і можливо, у 90 -х брав участь у відібранні храму в їхньому селі та передачі його громаді КП, хоча це тільки мої здогадки. Хресний панамарив у цьому ж храмі. Можливо вони свідомо відійшли від істинної церкви, чи тільки заблуджувалися? Останній раз хресний був у нашій церкві МП на моєму вінчанні. Через три тижні після цього помер, будучи ще молодим, і на вигляд - здоровим, внезапною смертю від інсульту. Беру фото з нашого вінчання у церкві, дивлюся на просвітлене молитвою лице хресного, і сльзи застилають очі, що немає церковної молитви за таку хорошу людину. ВІн був дуже добрим і відомим у районі, на похороні було більш як триста чоловік. Можливо і Ви, батюшка, особисто знали його. Нажаль син його ходить в церкву КП, тому за переховання з ним мови навіть не заводжу. Болить душа за покійних рідних. Порадьте, що робити? Як правильно поступити? Спаси Вас Господи!
Бог Вас благословить!
Розумію біль Вашої душі. Ми живемо в такий час, що, на жаль, таке трапляється. Люди дійсно обмануті, бо кажуть, що то церква українська, а то московська (ворожа) і багато людей відходять від своєї віри в розкол. Багато людей повертається з покаянням. Свята Церква чекає їх і з радістю приймає.
Є люди, які помирають в розколі і тоді православні рідні відчувають духовний біль.
Якщо людина сама обрала розкол, то насильно хоронити її в Православній Церкві не можна. Це її вибір і яким би він не був, ми не можемо творити насильства. Якщо людину ховають в розколі, а вона того не хотіла, тоді служиться чин похорону над землею (не обов’язково з могили, її можна набрати будь-де, а після чину поховання віднести на могилу і закопати чим глибше біля хреста).
У Вашому випадку я пропоную все ж звернутися до Владики Варфоломія (прийом буде 28 лютого у понеділок з 10 години) і вже, що Владика скаже, те зробити. Через Владику Ви дізнаєтесь волю Божу і матимете хоч якийсь духовний спокій.
А ще поминайте діда і дядька у домашній молитві. Просіть своїми словами приблизно так: Господи, якщо Твоя воля, упокой душі рабів твоїх спочилих (імена). Додав: Ірина |
чи можна відмовлятися хрестити дівчинку якщо я не хрестила хлопчика, и чому жінка повинна хрестити першого хлопчика?
Не можна відмовлятися тільки через те, що Ви не хрестили першого хлопчика.
Хрестіть дівчинку. Ви будете її справжньою хресною.
За канонами Святої Церкви дівчинці потрібна тільки хресна, хресний вже просто стає у пару, а хлопчику - тільки хресний, а хресна стає у пару.
По забобонах все навпаки.
Тому, подумайте, кому Ви вірите Святій Церкві чи "бабським забобонам"? Додав: юля |
Слава Богу!
1.мій чоловік,(тоді ще він не був моїм чоловіком),став хрещеним батьком дівчинки,через страшну хворобу дитинка в 1,7 місяців помирає....Скажіть,чи можна брати за хрещених батьків,свої дітей,матір тієї двчинки (тобто куму мого чоловіка).дуже дякую 2. Чи є якісь обов*язки, у хрещеного батька після сметрі хрещениці..? щиро дякую Навіки слава Богу!
1. У "Настольній книзі священнослужителя" С. В. Булгакова, перевиданій Києво-Печерською Лаврою у 1992 році читаємо: "Церковные правила не запрещают родителям разных семейств воспринимать детей от купели друг у друга". (стор. 913). 2. Обов’язок молитви за свою померлу хрещеницю. Додав: Катерина |
Слава Ісусу Христу! Дайте будь ласка відповідь на запитання. Якщо чоловік та жінка хочуть обвінчатись, то чи стануть вони одним тілом у подружньому житті, як написано - "Бог спочатку творіння створив чоловіком і жінкою їх. Покине тому чоловік свого батька та матір, і стануть обоє вони одним тілом”. Мр.10. 6-8., якщо одна особа з них мала статеві стосунки з іншими особами, до рішення вінчання?
Навіки слава Богу!
Якщо над ними буде здійснено Таїнство вінчання, - то стануть одним тілом.
Якщо хтось з них грішив гріхом блуда, то перед вінчанням потрібно покаятись. Покаятись, значить возненавидіти гріх, розказати його на сповіді й мати твердий намір, з Божою допомогою, більше його не повторювати.
Але потрібно знати й те, що цей гріх у людей що є чоловіком та жінкою (одружені), називається перелюбом і є більшим, ніж гріх блуда. Хоча й блуд є великим гріхом.
Нехай помагає Вам Бог! Додав: Тетяна |
"Ибо говорю вам: из рожденных женами нет ни одного пророка больше Иоанна Крестителя; но меньший в Царствии Божием больше его." Поясніть будь-ласка ці слова Спасителя. Хто менший, і чи взагалі людям можливо увійти у Царство Боже? Спаси Господи!
З усіх пророків Іоанн Хреститель рахується найбільшим тому,що про нього Бог засвідчив через пророка Малахію:"Вот, Я посылаю Ангела Моего пред лицем Твоим, который приготовит путь Твой пред Тобою". Якщо про явлення його було пророцтво, і якщо він - ангел, який возвіщає пришестя Месії, то безумовно, "из рожденных женами нет ни одного пророка больше Иоанна Крестителя".
Під меньшим в Царстві Небесному Спаситель розуміє Самого Себе, як молодшого за віком по зрівнянні з Іоанном Хрестителем, але більший від нього у відношенні духовних і небесних благ. Людям можливий вхід у Царство Небесне, але для того треба виконувати заповіді Божі, і намагатись не порушувати їх. Вхід у Царство Небесне відкритий для тих людей, хто у своєму земному житті працює над тим, щоб бути чистішим душею і тілом, кращим, смиреннішим, милосерднішим, щоб перемогти в собі егоїзм, гордість, гнівливість, тілесну нечистоту, лінощі про своє спасіння. Спаси Господи і Вас!
Відповів прот. Олександр Єгоров Додав: Ірина |
Добрый день! Моя, дочь собирается замуж, но умер ее родной дедушка, подскажите через какой период после смерти дедушки, может дочь провести регистрацию брака и обряд венчания? Заранее благодарны.
Думаю, что можно подождать минимум 40 дней. Если можно, то и больше, даже до года. Все зависит от объстоятельств. Решение Вы должны принять сами. Помогай, Господь! Додав: Владимир |
Недавно я прочитала одну статтю на тему милостині, де було сказано, що якщо давати і явно бачити, що даєш не на хліб а на 100 гр. то таким чином ти приєднуєшся і провокуєш людину до гріха. Що милостиню необхідно давати з розсудом а не так: я дала а там як хочуть. Не давно я чудом попала в Катеринівську церкву де була приємно здивована коли побачила скриньку на порозі в церкву для онкохворої дівчинки і тоді я чітко зрозуміла куди я дала свою милостиню і за кого помолилась. Я побалакала з дівчиною, як згодом вияснилось волонтером, яка тримала цю скриню і вона розповіла мені про багатьох діток які чекають підтримки від нас з вами показавши відповідні документи. Скажіть чому в інших церквах я не бачила скриньок про таку допомогу, не вже коли я приходжу в церкву то я маю давати лише на даний храм чи на постройку нового. Мені здається, що саме біля церков мають стояти такі ящички, тому, що для онкохворих дітей держава виділяє дуже маленькі кошти і хто як не православні повинні в першу чергу допомагати таким дітям чи дорослим. я з захопленням дивилась як дають милостиню молоді люди усвідомлюючи, що вони хоч гривником але приєднались до спасіння людини. Многії літа настоятелю даного храму який благословив таке добре діло. Тепер частіше буду приїздити сюди. Благослови Господь
Тому, хто просить, потрібно дати!
Якщо гроші підуть на 100 грам, а не на хліб - дайте хліба. Накорміть. Милостиня - не тільки гроші, це й їжа, й одяг, це й нічліг і просто добре слово.
Дуже добре, що даючи милостиню, Ви отримуєте духовне задоволення. Так маємо робити всі ми, православні християни.
Щодо Вашого докору, скажу, що дійсно за господарськими проблемами по відбудові храмів, ми якось відійшли від вирішення духовних проблем, що по суті є для кожного християнина "єдиним на потребу". Й може дасть Бог, що в скорому часі храми будуть добудовані й відремонтовані й ми більше уваги і коштів будемо використовувати для милостині й інших богоугодних справ.
Все ж, не думаю, що якщо волонтери звернуться до будь-якого священика з подібним проханням чи пропозицією, священик відмовиться встановити такі скриньки. У багатьох храмах збираються пожертви й для онкохворих і для інших страждальців. Наприклад, у всіх храмах Рівненської єпархії у пасхальні дні будуть зібрані жертви для дітей-сиріт та для сліпих.
Нехай благословить Вас Господь! Додав: Вікторія |
Слава Ісусу Христу!
Я б хотіла Вас запитати таку річ. Коли правили службу соборування, то хористи співали дві пісні. Мені вони дуже сподобались, але я не змогла запам'ятати назви. Знаю лише, що одна - про хрест, який кожна людина несе, а друга про брата. Мені б дуже хотілось знати назву, надіюсь Ви допоможете. Дякую! Навіки слава Богу!
Постараємось допомогти, але для цього потрібно знати, у якому храмі Ви були на Соборуванні й чули ці пісні. Додав: Аліна |
Скажіть, будь-ласка, чи можна кумам одружуватись між собою, якщо так, то чи потрібно тоді перехрещувати дитину?
Духовне родство під час Хрещення встановлюється між батьками дитини та хресним - при хрещенні хлопчика, або хресною - при хрещенні дівчинки.
Звідси: - хресні батьки однієї дитини не знаходяться в духовному родстві і можуть одружитися; - мати дитини може одружитися з хресним, який хрестив дівчинку, а батько дитини може одружитися з хресною, яка хрестила хлопчика; Та, все таки, у другому випадку краще звернутися за благословінням Владики. Дитину перехрещувати не можна ні в якому разі. Згадайте слова Символу віри: "исповедую едино крещение во оставление грехов". Додав: Юлія |
Чи можна вишивати рушники в неділю та наприклад на Пасху?
У свято краще не займатися такою роботою. Тим більше на Пасху! Додав: Natysia |
Христос Воскрес!
Скажіть будь-ласка як ви на своєму сайті змінили опції меню на свої теми. Відпишіть на мій емейл "orthodox.ua@i.ua" дуже дякую. Відповідь готується!!! Додав: Василий |