MENU
Головна » FAQ [ Додати питання ]

Скажіть будь-ласка,якщо людина зверталась до отця Олександра з проблемою чревоугодія,то їй можна їсти паску чи ні?
В мене запитання до Вас!
До якого отця Олександра зверталась людина?
Я ж не можу знати, що тій людині відповів отець Олександр! Чи дозволив він їсти паску чи ні!
Світлий і радісний день Воскресіння Христового - це загальна радість та торжество всіх віруючих у Христа.
Я б не забороняв їсти паску у цей день. Але, не знаю, що сказав отець Олександр!
Додав: Віка

Слава Ісусу Христу! Мій чоловік займається викопуванням старих речей із землі,має спеціальний прибор який реагує на метал.Навіть для деяких церков викопував дзвони.Але більшість його друзів копають в неділю і свята,я чоловікові недозволяю копати,а він на мене обіжається.Скажіть чи можна рухати землю у свята і неділю?
Навіки слава Богу!
Господь дав заповідь людям, що 6 днів вони мають працювати, а 7-ий день присвятити Богу.
Отже, пропрацювавши 6 днів, ми в неділю маємо йти до храму, щоб подякувати Богу за Його благословіння і попросити благословення на наступні 6 днів. Тоді всі наші добрі діла увінчаються успіхом.
Тому в неділю ми маємо молитися і творити інші діла любові та милосердя: відвідати хворих і в темниці, накормити голодного, напоїти спраглого.
Якщо, виконавши все це, людина піде, за допомогою прострою, шукати дзвони для храму, чи щось інше, що принесе користь ближнім - це не буде гріхом. Копати ж те, що знайдено краще в будній день, а не в неділю. Якщо ж все це робиться в неділю як хоббі, і замінює собою молитву і діла милосердя, то стає гріхом.
Бажаю вам і вашому чоловікові знайти розуміння між собою і не ображати один одного.
Також пам’ятаю розповіді деяких людей, що в районі Кунинських ровів є закопані старі дзвони (здається у часи війни) Мізоцької церкви. Можливо ця інформація зацікавить вашого чоловіка і його друзів.
Додав: Валентина

Христос Воскрес! Розкажіть. Чи можна подарити на День Народження духовному Отцю намальований образ "Боже милосердя"? Дякую.
Воістину воскрес!
Образ "Боже милосердя" не є православною іконою. Далі робіть висновки самі!
Додав: Ірина Фалько

Розкажіть про ікону "Боже милосердя". Дякую.
Це католицька ікона. На жаль, більше нічого про цю ікону розказати не можу. Спробуйте скористатись пошуком в інтернеті, ввівши слова "ікона Боже милосердя".
Додав: Ірина Фалько

Что разрешается приносить на панихиду.Можно ли приносить масло(какое ?),вино(какое ?),муку(какую ?) и т.д.. И какое это имеет значение для усопших?
На панахиду можна приносити будь-які пісні продукти. В молитві, яку читає священик на благословення приношень, є слова, де священик просить вселити у країні живих тих, ради кого принесено приношення. Отже приношення - це добра справа для живих ради померлих. Все принесене використовується служителями вівтаря і роздається тим, хто потребує.
Вино краще жертвувати на храм не під час заупокійних молитв, а у будь-який інший час.
Додав: Владимир

Христос Воскрес! Підкажіть будь-ласка. Мені часто сняться сни, де я бачу, розмовляю, раджуся із своїм духовним Отцем. Що це означає? Значення цього яке?
Воістину Воскресе Христос!
Якщо Вас турбують духовні питання протягом дня, то не дивно, що ви бачите такі сни.
На цю тему я раджу Вам поговорити з своїм духовним отцем, бо через сни людину часто спокушує диявол.
Спаси Вас Господи!
Додав: Ірина Фалько

Чи благословляє церква запліднення з допомогою лікарів матеріалом чоловіка, при умові, що всі ембріони буде вживлено? Молимося з чоловіком, просимо дитинку, буваємо у святих місцях, на джерелах, просимо допомоги Божих угодників біля мощей, у молитві біля чудотворних ікон, надіємося на Божу милість по молитвах Богородиці, прав. Якима і Анни, св. вмуч. Пантелімона, інколи зневірюємося, оскільки вже біля 40... Лікарі обіцяють допомогти... Спаси Господи!
Пропоную ознайомитися з витягом з матеріалу «Доклад митрополита Смоленского и Калининградского Кирилла, Председателя Отдела внешних церковных сношений Московского Патриархата, об "Основах социальной концепции Русской Православной Церкви"»
«В § XII, п. 4, дается оценка нравственным аспектам применения новых репродуктивных технологий, включая искусственное и экстракорпоральное оплодотворение, донорство половых клеток, суррогатное материнство. Большая часть из них (за исключением искусственного оплодотворения с использованием половых клеток мужа) не может быть одобрена Церковью, которая призвана отстаивать достоинство человеческой личности и целостность брачных отношений».
Думаю, у Вашому випадку якраз і можна скористатися цим виключенням!
Додав: Ірина

Слава Богу!
Так сталося, що в моєму чолоіку дали просфору з "української церкви" Київського патрірхату, вона довгий час лежала і вже поцвіла. Викинути не наважуємося, адже все таки - хліб, скажіть, будь ласка, куди її можна діти? Дякую.
Навіки слава Богу!
Цей хліб можна спалити.
Додав: Ірина

Слава Богу!
Муж купил иконку в машину, но не в церковной лавки,нужно ли освящать ее?
Спасибо!
Во веки слава Богу нашему!
Если иконка куплена в церковной лавке, это не всегда обозначает, что она освящена.
В вашем случае иконку надо освятить.
Если не известно освящена ли икона, ее тоже нужно освятить.
Спаси Вас, Господи!
Додав: Ирина

Чи можна запросити хресним батьком для нашої дитини людину, сина якої хрестив мій чоловік (тобто вони вже є кумами)?
У "Настольній книзі священнослужителя" С. В. Булгакова, перевиданій Києво-Печерською Лаврою у 1992 році читаємо: "Церковные правила не запрещают родителям разных семейств воспринимать детей от купели друг у друга". (стор. 913).
Додав: Олександра

Дуже зацікавила в ЗМІ інформація щодо соціальних проектів в Росії проти аботів. Також в захваті від діяльності Одеського православного медико-просвітницького центру "Жизнь". Скажіть, будь-ласка, чи проводиться у нас на Рівненщені, зокрема і у Вашому благочинні подібна робота? Дуже хотілося б взяти участь на добровільних засадах у подібних проектах, та і багато знайомих підтримали б. Є маса ідей. Але це, звичайно, потрібно робити з благословіння та на основі приходської діяльності. Просто не знаю, з чого конкретно почати, та і молитва, підтримка, порада священника потрібна.
Така робота, поки-що, на постійній основі  не проводиться.
Кілька років тому було видано спецвипуск газети "Дорога до храму", присвячений цій темі. Здається тираж був біля 5-ти тисяч екземплярів. Газету було роздано жителям Здолбунівського району.
Це стало можливим допомозі спонсорів. Все впирається у проблему коштів.
Можна спробувати зібрати небайдужих людей і розпочати роботу.
Спробуйте зібрати своїх знайомих і почати працювати. Думаю можна видати знову газету чи буклет і роздати молодим людям, а далі буде видно.
Нехай Бог благословить ваші добрі наміри.
При потребі звертайтесь! Спаси Вас, Господи!
 
Додав: Ірина

Що Православна церква вкладає в термін "сектанти" і кого вона ними називає?
Секта - організована група людей, що замкнулися у рамках вузького релігійного вчення, що суперечить вченню Церкви і не співпадає з інтересами суспільства. Для вербування прибічників, для пригнічення їх волі і повного підпорядкування своїм лідерам часто використовують обман, шахрайство, а часом і методи фізичної і психологічної дії: примусове голодування, гіпноз, інтенсивну психологічну обробку, медичні препарати, наркотики.
Додав: Анатолій

Чому не можна купати немовля в день тижня її народження і в день тижня її хрещення? Чи це просто якісь забобони.

Це - забобони! Не звертайте на них уваги, як і на будь які забобони, а живіть по Закону Божому. Спаси Вас, Господи!

Додав: Олександр

Все таки ще раз хочу уточнити, щоб не було сварки в сім"ї. Я недавно хрестив (був хрещеним батьком) хлопчика в свого товариша в Здолбунові, батюшка сказав після хрещення (хрещення було в суботу), що по суботах не можна мити хрещеного (чи може ми не вірно зрозуміли, просто не можна мити хрещеного в той день хрещення). Зараз в мене родився син, ми його хрестили в Рівному (так як зараз проживаємо в Рівному), батюшка ні слова не сказав, що не можна мити дитину в слідуючу неділю (і подальші неділі) після хрещення(сина хрестили в неділю), син родився в суботу, теж ніяких застережень щодо купання по суботах не було.
Щоб не було сварки в сім’ї, купайте дитину щодня. Бо не купана дина буде плакати, а через це може виникнути сварка. Можливо ви дісно не зрозуміли батюшку.
Хай Бог благословить Вас!
Додав: Олександр

Скажіть, як бути якщо священик в нашому місті не справляється зі своїми обов'язками і йому на думку прихожан потрібний другий священик, що потріно робити: повідомити про це Владику чи Вас, чи просто чекати коли священик сам до цього прийде хоча видно по ньому що він цього не хоче.
Взагалі, настоятель храму має сам вирішувати, чи потрібний йому другий священик.
Все ж, якщо парафіяни мають якісь незручності і мають пропозиції, вони можуть звернутись з цим і до свого настоятеля і до Владики.
Додав: Наталія

Сайт створено у системі uCoz