MENU
Головна » FAQ [ Додати питання ]

Скажіть, будь-ласка, хто такий старець Леонтій, офіційну думку церкви на рахунок цієї особи. (Прочитала дві книжки (обидві з благословення церкви), думки яких протележні, зовсім запуталася... У Почаєві кажуть одне, у нас на Рівненщені в монастирях інше...) Допоможіть розібратися... Спаси Вас Господи!
Раб Божий Леонтій є православним християнином. Церквою він не канонізований. Це означає, що до нього офіційно молитися не можна, але можна молитися за упокій його душі.
Одного разу Блаженнійший Митрополит Володимир так сказав про Леонтія: «Питання це складне, Почаївська Лавра займає вкрай негативну позицію, почаївське духовенство навіть не допускає до Причастя послідовників Леонтія. Але, наскільки мені відомо, Леонтій не робив нічого, противного церковному вченню. Інша справа, як вірують і що роблять його послідовники...» (http://orthodoxy.org.ua/node/4890)
Також дивіться "Висновки Синодальної Богословської комісії Української Православної Церкви про ставлення до особи мандрівного проповідника Леонтія,що жив у Рівненській області, та його послідовників". http://www.amvon.orthodoxy.ru/6/7.htm,
де й засуджуються дії деяких "послідовників" про яких говорить Митрополит Володимир.
Додав: Ірина

Підскажіть будь-ласка хто знає текст молитви, я її чув один раз в дитинстві і вона дуже стара з неї памятаю лише декілька слів - ....йшла Діва Марія й бачить на камені церква стоїть......????

Такої молитви в Православному молитвослові не існує. Це щось подібне до так званого "змовляння", тобто магічних заговорів і до Православ’я не має ніякого відношення.

Додав: Vitaliy (Vitaliy)

Скажіть будь-ласка чи є в кого фото старої церкви яка згоріла?
Якщо Ви маєте на увазі церкву смт. Мізоч, то фотографії є на нашому сайті у рубриці фотоальбом.
Якщо у когось є інші фотографії храму, що згорів у Мізочі - з радістю розмістимо їх на сайті.
Додав: Vitaliy (Vitaliy)

Здраствуйте! Отець Олександр! Підскажьть я чув що у Черкаській області в храмі є камінь який допомагає бездітним подружжям і в них народжуються діти, де саме?
Про такий камінь я нічого не знаю.
Знаю точно, що камінь допомагати не може.
Допомогти може тільки Бог через нашу щиру молитву.
Якщо в храмі і є якийсь камінь - то допомагає не він, а Господь по нашій вірі.
Якщо ж у якомусь храмі і немає каменя, то й там допоможе Господь через нашу молитву з щирою вірою.
Коли у нас є будь-які проблеми, починаймо з щирого покаяння на Таїнстві Сповіді, з’єднуймося з Христом у Таїнстві Причастя, тоді просімо з вірою і отримаємо те, що потрібно для нашого спасіння.
Додав: Vitaliy (Vitaliy)

Дуже-дуже цікавий та корисний сайт! Спаси Вас Господи і дай наснаги на подальші труди! Скажіть будь-ласка, хто зі священників нашої єпархії має право (благословіння) проводити вичитки?
Такої інформації у мене немає. Потараюсь задати Ваше запитання для Владики Варфоломія і після його відповіді доповнити свою відповідь.
Зараз можу сказати одне.
Якщо є потреба у вичитці - їдьте у Почаїв.
Дякуємо за добрі і теплі слова щодо сайту!
 
Відповідь Владики Варфоломія: "Ніхто зі священиків Рівненської єпархії не має благословіння на вичитки. Всіх, хто має таку потребу, ми направляємо у Почаїв".
Додав: Ірина

Недавно я була на сповіді, але те, що я підготувала для сповіді не вдалося повністю сказати; оскільки я була останньою в черзі і вже почалось причастя, священик відразу спитав мене, чи я каюсь в своїх гріхах і чи готова до причастя, і відпустив мене. В той момент полегшення після сповіді не відчула. Чи треба мені сповідати ті гріхи, які я не назвала, ще раз?
Якщо священик допустив Вас до причастя, але Ви не встигли сказати своїх гріхів, то, думаю, на наступній сповіді їх можна все таки сказати, щоб мати душевний спокій.
Господь дивиться на наше серце і тому, якщи Ви мали твердий намір розкаятись у гріхах - це вже було покаянням перед Господом!
Згадується випадок про грішника, що помер не розкаявшись. Говорити перед смертю вже не міг, а лише плакав. І пізніше ангел на ваги поклав хустинку намочену покаянними сльозами цього грішника. Ця хустинка переважила всі його гріхи.
Це яскравий приклад сердечного покаяння.
Все ж не варто надіятись, що я покаюсь в душі, а на сповіді нічого казати не буду. Якщо людина думає так, то до справжнього покаяння їй ще далеко.
Додав: Лариса (Larochka)

В десяти заповідях є заповідь НЕ ВБИЙ,там не сказано,що є якесь виключення і можна вбивати,наприклад : захищаючи свою батьківщину,сім'ю.дітей і т.д.Чому навіть ченці порушували цю заповідь,наприклад Пєрєсвєт.В Писанні сказано,що ми повинні молитися за своїх ворогів.
(Матвія.5:44) А я вам кажу: Любіть ворогів своїх,благословляйте тих,хто проклинає вас,творіть добро тим,хто вас переслідує.
Питання ,чому ми продовжуємо вбивати собі подібних? Чому церква благословляє вбивство?Наприклад військових людей які ідуть на війну вбивати?
Сказав Господь: Чоловік - це храм Господній і хто зруйнує цей храм того Бог зруйнує.
Чому церква благословляє вбивство,наприклад військових які йдуть на війну вбивати?
Православна Церква ніколи не благословляла вбивства чи війни. Якщо йде війна, Церква благословляє захист. Обов’язок кожного православного християнина захищати свою землю, віру, свого ближнього, за словом Господа, що немає більшої любові, ніж покласти свою душу за ближнього.
Уявіть, що могло б бути, якби ми не захищались від нападників!
Більш детально пропоную прочитати тут.
Додав: Сорочинський Анатолій Євгенович

Девушка, которая мне нравится, замужем. В отношениях с мужем у них кризис, и живут уже 3 месяца раздельно. На днях она призналась мне в своей сильной симпатии ко мне и предлагает начать отношения со мной, даже согласна развестись с мужем. И спросила хочу ли я того же. Если скажу правду - разрушу семью. Как поступить?
Лично для меня разрушение семьи - трагедия. То что Бог соединил, человек да не разлучает - это слова молитвы, которая читается на Таинстве Венчания.
Вы говорите "кризис". Наверное именно здесь нужно искать ответ на Ваш вопрос. Кризис должен миновать, он не может быть вечным, а соединение Богом двух разных людей в одно целое - это навсегда. Думаю, что девушка о которой вы говорите венчана со своим мужем.
Человек может управлять своими чувствами. Читал однажды о том, что один человек постоянно влюбляется в свою жену. Когда венчались, он видел одного человека. Прошло несколько лет - жена изменилась и он влюбился в эту, чуть-чуть не похожую на ту, что была прежде, жену и так постоянно. Это управление чувствами. И делать это нужно с Божией помощью, которая подается в молитве.
В Вашем случае - не любовь. Влюбленность, или, как Вы говорите - симпатия. Настоящая любовь приходит через много лет совмесной жизни. А если это любовь? Тогда сохраните семью человека, которо Вы любите!!!
 
Додав: Анатолий

Здравствуйте, Батюшка. Очень долгое время меня мучит вопрос: моя мать в 90-х годах попала под влияние церкви "Источник жизни" (хорезматы),4-5 года была членом этой общины, я в этом ее не поддерживала, но и запретить не могла. Где-то через год, как она начала туда ходить, мне понадобились наши иконы, которые лежали на шкафу. Я очень захотела их разместить у себя в комнате, но оказалось, что их больше НЕТ! Мать их сожгла по наставлению пастора той церкви! И мне об этом не сказала! Конечно, я тогда очень расстроилась, но ситуацию не изменишь... Прошло пол-года и у нее случился 1-й инсульт, потом 2-й, потом 3-й... С интервалом в пол-года, год. В данное время она очень больна, уже почти три года мало, что понимает, меня не узнает, хотя я ухаживаю за ней изо дня в день, видит ужасные и странные образы за окном то ли на деревьях, то ли в воздухе (мне трудно понять).Так вот, я хочу спросить: не расплата ли это за сожженные иконы? Что мне сделать, чтобы ей помочь? Что бы Господь простил ее? И возможно ли, что этот грех перешел и на меня?
Заранее благодарю за ответ.
Если человек уходит в секту - он уходит от Бога!
Если человек без Бога - у него нет защиты и он поддается искушением диавола, цель которого погубить человека.
Но нет худа без добра. И бывает очень радостно когда человек приходит в себя и возвращается ко Господу.
Все таки, у мамы нужно спросить, не хотела бы она возвратится в Православную Церковь, поисповедоваться и причаститься. Если это произойдет, думаю, большинство описанных Вами проблем сразу же исчезнет.
Это, наверное не расплата, - это исполнение правды Божией. Но Бог любит и ждет покаяния.
А Вы молитесь за маму в домашних молитвах и просите, чтобы Господь помиловал ее.
Грех не переходит от человека к человеку. У каждого из нас свои грехи. И каятся нужно именно в своих грехах.
Додав: Оксана

Слава Богу! Скажіть будь ласка, чи можна займатися торгівлею у сфері тютюнових виробів, чи вважається це гріхом? Дуже дякую!
І окреме спасибі за такий корисний сайт!!!!
Навіки слава Богу!
Якщо Ви задали це питання, то, мабуть, самі відчуваєте, що в торгівлі тютюновими виробами є щось неприємне.
Совість, голос Божий в душі людини, завжди підказує нам, що є добре, а що погано.
Так, торгівля тютюновими виробами - це гріх!
Гріх курити. Можна сказати, що куріння - це каждіння сатані.
То хіба ж не є гріхом продавати те, що потрібно для цього ритуалу?
Тютюн - це легкий наркотик.
А продавати наркотик, нехай навіть на перший погляд найнебезпечніший, теж гріх.
Або ж так: "Я християнин, сам не курю, бо це -гріх. Але приходьте до мене і я продам для вас цигарки".Хіба ж це не лицемірство?
Старайтесь знайти роботу, яка принесе ближнім користь, а не тілесні й духовні проблеми!
Додав: Ірина

В чем разница между проскомидией,сорокоустом и сорок частиц. Что важнее?
Проскомидия - это первая часть Божественной Литургии, на которой вынимаются частицы из просфор. Одна из частиц называется "Агнец". Именно она будет позже пресуществлена действием Святого Духа в Тело Христово. Вынимаются также частицы в честь Матери Божией, святых, за живых и мертвых. Также совершаются и другие действия.
Сорокоуст (другими словами: сорок частиц) - это вынимание частиц с молитвой о здравии или о упокоении за человека в течении сорока дней подряд во время Божественной Литургии.
Молитвенное поминовение на Литургии с выниманием частиц имеет большую духовную силу. Все частицы в свое время опускаются священником в чашу с Честной Христвой Кровью со словами: "Омый, Господи, грехи поминавшихся зде, Кровию Твоею честною, молитвами святых Твоих".
Тем более имеет благодатную силу особое, сорокадневное поминовение, которое называется сорокоустом.
Додав: Владимир (vdv)

Почему наши священники не совершают службу(литургию) по Царскому чину? Ведь мы должны просить у Бога восстановления монархии или так и будем жить под проклятием.
Заданный вами вопрос уже сам по себе показывает то, что именно священников Вы обвиняете в том, что монархии сегодня нет.
Я думаю, что все православные, и священники и миряне, должны просить Бога о даровании православной власти.
Это можно достичь личным покаянием каждого из нас. Ведь правители выходят из нашей среды, их не присылают из космоса. Будем достойны - Бог приведет к власти правителя, который будет думать не о себе, а о людях. В большенстве, сейчас почти каждый думает о себе, а не о ближних. И если такой человек приходит к власти - он продолжает дальше думать о себе.
Если смотреть на других и видить только их недостатки - ничего не изменится. Нужно работать над собой, над исправлением себя.
Большое попущение Божие - убийство царя и царской семьи.
И именно лица священного сана через действие благодати Духа Святого причислили к лику святых царственных страстотерпцев.
Молиться во время богослужение за православного царя, которого, из-за наших грехов, сейчас нет, неблагоразумно.
А молиться о даровании православного царя и верить, что Бог после попущения, даст православным людям благословение - это священный долг каждого православного.
 
Додав: Владимир (vdv)

От чего не положено от начала утренни до средины Шестопсалмия делать поясных поклонов, хотя и читается там "Святый Боже","Приидите поклонимся" и "Аллилуия,аллилуия,аллилуия, слава Тебе, Боже"?
От начала Утрени до середины Шестопсалмия совершается крестное знамение и, как его завершение, поясной поклон, неоднократно.
Совершать поклоны положено!
Есть случаи, когда не совершаются земные (покаянные поклоны) - от вечерни Среды Страстной седмицы до вечерни Прздника Святой Троицы.
Додав: Владимир (vdv)

Підкажіть, яким має бути батьківське благословіння? Чи достатньо того, що батьки благословляли нас перед і після офіційної реєстрації шлюбу? Наше вінчання повино було відбутись через місяць після реєстрації шлюбу (після закінчення посту). Вже була призначена дата в церкві (У Рівному), на вінчані мали бути тільки наші батьки і хресні батьки, але мати чоловіка змусила нас відмінити вінчання (хотіла робити велике весілля, яке зараз передумала робити). Так ми і не повінчались, зараз я вагітна, а свекруха говорить, що повінчаємось після народження дитини!!!!!!!!!!!!!!! Я як християнка хочу, щоб наша дитина народилась у церковному шлюбі, а чоловік і не проти, але його мати переконує, що без її благословіння ми повінчатися не можем, а наше вінчання у її плани не входить найближчим часом. Скажіть чи ми можемо ми повінчатись таємно від батьків.
Вінчання - перед Богом!
Велике весілля - для людей.
Початок сімейного життя - Боже благословіння, що подається у Таїнстві Вінчання.
У невінчаних людей діти незакононароджені.
 
Зараз ви живете невінчані, а отже звершуєте гріх блуда. Потрібно покаятись у цьому гріху і виправити його якнайшвидше. Для цього треба повінчатися.
Мама не хоче благословити? Бог благословить. Домовляйтесь з священиком, вінчайтесь і живіть у мирі, любові і вірності один одному. Виховуйте діток у Православній вірі.
Моліться за маму, щоб Бог просвітив її бажати дітям добра, а не виявляти свою гордість і цим приносити дітям і внукам духовну шкоду!
Додав: Олена

Кажуть, що після причастя не можна їсти будь-що, що має кісточки, бо ми їх випльовуємо, а разом з ними і причастя, тим більше їх не можна викидати в сміття. Чи це так? І чи можна чистити зуби перед причастям? Деякі не чистять, бо таким чином можна ковтнути води, а деякі навпаки кажуть , що так негігієнічно іти в церкву, тим більше до причастя. Це має якесь принципове значення чи це забобони?
Святе Причастя - істинні Тіло і Кров Господні, що подаються нам під виглядом хліба і вина, адже в іншому випадку ми не змогли б їх прийняти. Тому у Святому Причасті ми безпосередньо з’єднуємося з Господом і повиині ставитись до цього благоговійно.
Все ж і тут не обходиться від деяких перебільшень.
Після Святого Причастя можна їсти все. Кісточки, звичайно, краще зібрати і спалити. Коли ж кісточки виймаються з рота - то це лише кісточки, а не причастя.
Зуби чистити можна. Пам’ятаю ще з семінарії, що якщо чистиш вранці перед Святим Причастям зуби і ненароком проковтнеш небагато води - це не буде гріхом. Особисто я поступаю так: ввечері чищу зуби перед сном,  а вранці тільки полощу рот.
Головне, щоб совість була чистою. Совість - це голос Божий у кожній людині і до неї завжди корисно дослухатися.
Додав: Лариса (Larochka)

Сайт створено у системі uCoz