MENU
Головна » Статті » Мои статьи

Вічна пам’ять (до другої річниці від дня смерті)
 Пртоієрей Миколай Ярощук
Пропонуємо увазі читачів матеріал, який був вміщений у щорічнику "Рівненська єпархія-2006" у рік смерті благочинного Здолбунівського району з 1977 по 2006 рр., митрофорного протоієрея Миколая Ярощука.
 
Під час богослужіння
 
16 серпня 2006 року відійшов до Господа настоятель Свято-Катеринівської церкви м. Здолбунів, благочинний церков Здолбунівського району, митрофорний протоієрей Миколай Ярощук.

Отець Миколай народився 17 березня 1947 року в с. Бокшин Корецького району в селянській см’ї. Батьки його були щиро віруючими людьми, тому майбутній священнослужитель ріс в атмосфері православно-християнського благочестя і любові до Божого храму.

У рідному селі церкви не було, тому сімя Ярощуків ходила до храму в сусіднє село Великі Межирічі.

В 1954-1962 роках Микола Ярощук навчався в школі, далі продовжив навчання в профтехучилищі. Юнацькі роки та служба в Збройних силах (1966-1969 pp.) не погасила в серці юнака Миколи віру в Бога. Прийшовши з армії, він остаточно вирішує присвятити своє подальше життя служінню Господу.

В ті часи радянська влада переслідувала Церкву, і юнакам було дуже важко вступити до духовної школи. Але з поміччю Божою Микола Ярощук у 1971 році вступає у Московську духовну семінарію, чотирьохрічний курс якої проходить за два роки.

В 1973 році вступає до Московської Духовної Академії, яку закінчує в 1977 році зі ступенем кандидата богословя.

 
Хіротонія в сан диякона
 
Отець Миколай завжди любив розповідати про навчання в Московських духовних школах. Особливо з повагою він ставився до Блаженнішого Митрополита Володимира, який у той час, в сані архієпископа, був ректором Московських духовних Академії та Семінарії. Він неодноразово згадував, з якою любовю та повагою Владика-ректор ставився до майбутніх пастирів. Коли Владика-ректор когось із студентів рукополагав у священний сан, то обов'язково щось дарував на память. І досі в сімї отця Миколая зберігається "Служебник", який подарував йому при рукоположенні в священиий сан Архієпископ Володимир.

У тому ж 1977 році отець Миколай приймає священний сан і після закінчення Духовної Академії направляється у Волинсько-Ровенську єпархію. Архієпископом Волинським і Ровенським Даміаном він призначається настоятелем Свято-Катеринівської церкви м. Здолбунів, а через декілька місяців - і благочинним Здолбунівського району.

Для Церкви це були нелегкі часи. Але, не дивлячись на тиск і гоніння з боку радянської влади на Святу Церкву та православну віру, отець Миколай достойно ніс своє пастирське служіння. Він навертав людей до віри, проповідував Слово Боже, був зі своїми парафіянами і в радості, і в горі. А коли Церква звільнилась від атеїстичного гоніння, отець Миколай ще з більшою ревністю займався пастирською діяльністю. Він дбав про відкриття нових церков у підвідомчому йому Здолбунівському благочинні.

Коли отець Миколай захворів та потрапив у лікарню, то всі парафіяни і духовенство благочиння щиро молилися за його одужання. Та Господь судив інакше. Після тяжкої хвороби 16 серпня 2006 року отець Миколай відійшов у вічність.

Життя отця Миколая - це історія Свято-Катеринівської церкви, в якій він прослужив 29 років.

Будучи високодуховною і освіченою людиною, він всього себе віддавав пастирському служінню і своїй здолбунівській пастві. Багатьом людям отець Миколай вказав на шлях духовного життя, показав дорогу до храму, до спасіння.

За своє ревне служіння Святій Церкві він удостоївся багатьох церковних орденів і медалей, і мав усі священницькі нагороди.

Осиротіла здолбунівська паства, не бажаючи прощатись зі своїм духовним наставником звернулась до Архієпископа Варфоломія та до певних державних органів з проханням похоронити отця Миколая на церковному погості. Таким чином молитовний звязок пастви зі своїм пастирем продовжується.

Нехай милосердний Господь упокоїть душу протоієрея Миколая в оселях з праведними.

Вічна йому память!

Протоієрей Юрій Шевчук

Категорія: Мои статьи | Додав: pruxod (16.08.2008)
Переглядів: 1137 | Рейтинг: 5.0/3

Сайт створено у системі uCoz